czwartek, 28 stycznia 2016

Academia Buddhica 4.02.2016

Academia Buddhica zaprasza na wykład otwarty
prof. John Reynolds - Mahakala i Strażnicy Dharmy

4.02.2016 czwartek, 17.00, Aula Książnicy Pomorskiej
ul. Podgórna 15/16

Wejście od ul. Podgórnej (parking), do dyspozycji winda z sali Kolumnowej na poziom 3A albo 4A.Kiedy Król Tybetu, Trisong Detsen próbował w VIII w. wznieść pierwszy w Tybecje Buddyjski klasztor w Samye, jego wysiłki spotkały się z przeszkodami ze strony lokalnych bóstw i duchów, które uzależnione były od ofiar z krwi - wiedziały one, że buddyjscy mnisi w Indiach sprzeciwiali się takim praktykom. Za radą Szantirakszity, uczonego, król zaprosił do Tybetu wielkiego tantrycznego mistrza, Padmasambhawę, z Uddijany. Znany później jako Guru Rinpocze, mistrz ten był w stanie okiełznać lokalne bóstwa i duchy w pojedynkach magicznych i przeciągając je na stronę buddyjskiej Dharmy. Wiążąc je potężnymi przysięgami, Padmasambhawa uczynił z nich strażników Dharmy i praktykujących Dharmę, znanych jako Dharmapalów. Od tamtego czasu, wszystkie Tybetańskie klasztory buddyjskie wykonują po zmierzchu rytuały Strażników, przywołując i zjednując sobie te bóstwa i duchy poprzez ofiary pudży.
Podczas tych warsztatów zbadamy takie rytuały ustanowione przez Padmasambhawę (wliczając w to rytuały dedykowane specyficznie strażnikom
Dzogczen), zwłaszcza pod kątem tego jak my, istoty ludzkie, możemy odnowić harmonijny związek z duchami natury, które zamieszkują nasze środowisko.

J.M.Reynolds (Vajranatha Lama) jest pisarzem i wykładowcą, ekspertem w naukach okultystycznych, wicca i szamańskich, studiował Sanskryt, język tybetański, język i kulturę arabską, filozofię Buddyjską i religioznawstwo na kilku amerykańskich uniwersytetach i żył przez dziesięć lat w Indiach i Nepalu. Nauczał w całej Europie i Ameryce, dając wykłady i prowadząc warsztaty buddyjskiej oraz niebuddyjskiej medytacji i personalnego rozwoju. Autor licznych prac naukowych, także wydanych w Polsce. Książnica posiada kilka tytułów w j. polskim i angielskim.

--------

Dodatkowe warsztaty

5-7 lutego 2016 Kunzang Ling Poland, Szczecin

Czwartek godz. 17:00 - wykład otwarty w Książnicy Pomorskiej

Piątek
godz: 18:00-20:00 nauki

Sobota
godz: 11:00- 13:00 nauki
13:00-15;30 przerwa na obiad
15:30 - 17:30 nauki
19:00 ganapudża

Niedziela
godz: 11:00- 13:00 nauki
13:00-15;30 przerwa na obiad
15:30 - 18:00 nauki

Sugerowana dana dla Lamy za cały kurs to 250zł/os.

Zainteresowanych prosimy o kontakt na info@kuntuzangpo.net

więcej informacji:
facebook.com/kuntuzangpo.net

mamy ogromny problem z pocztą info@kuntuzangpo.net w razie pytań proszę pisać też na norbu777@gmail.com z tytułem MAHAKALA
Zapraszamy!


---
 

The Buddhist Book Project Poland w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie
http://buddhistbookprojectpoland.blogspot.com/
https://www.facebook.com/BuddhistBookProjectPolandBrak komentarzy:

Prześlij komentarz